Z Prešova

Syndikovať obsah
Aktuálne informácie z mesta a radnice
Aktualizácie: pred 2 roky 19 týždňov

Nová stránka, nové možnosti

3. august 2016 - 14:12
Mesto Prešov spúšťa novú oficiálnu webovú stránku. Prehľadnejšia stránka s novým dizajnom, funkciami a informačnými sekciami bude obyvateľom dostupná už od štvrtka. Testovacia prevádzka potrvá do konca roka.
Kategórie: Prešov

Prešov – mesto a jeho čas

3. august 2016 - 14:07
Mesto Prešov má úplne novú reprezentačnú knihu. Jej ešte čerstvý výtlačok primátorke Andrei Turčanovej odovzdal autor Dionýz Dugas.
Kategórie: Prešov

Prešovčania pomáhajú

2. august 2016 - 12:53
V DSS Slniečko vytvoria postihnutým deťom multisenzorickú miestnosť. Pomôže tomu aj 1300 eur, ktoré na podporu projektu venovala spoločnosť Tesco.
Kategórie: Prešov

Obrazy z papiera

2. august 2016 - 8:11
Židovská náboženská obec Prešov pozýva na vernisáž výstavy izraelskej umelkyne Esther Shilo s názvom Obrazy z papiera.
Kategórie: Prešov

Prešov má druhého viceprimátora

1. august 2016 - 10:30
Prešov má od dnes druhého viceprimátora. Primátorka očakáva od Martina Ďurišina plnú zodpovednosť a konštruktívnu prácu pre dobro mesta a jeho obyvateľov.
Kategórie: Prešov

Etilog prináša pracovné miesta

28. júl 2016 - 8:45
V Prešove buduje svoju centrálu spoločnosť Etilog GmbH so sídlom v Bavorskom mestečku Stamsried. Prácu by tu vo finálnej fáze malo nájsť až 500 ľudí.
Kategórie: Prešov

Projekt Mladý fotograf zaujal tisícky detí

27. júl 2016 - 13:19
Voľnočasová aktivita žiakov experimentujúcich s fotografiou a fotoaparátom prerástla vo fascinujúci projekt. Fotografický krúžok vznikol v roku 2004 v Sabinove a o dva roky neskôr pod názvom foto-poznávací krúžok zaujal (aj) prešovských školákov. Projekt Mladý fotograf s dvanásťročnou tradíciou má za sebou stovky aktivít, tisícky účastníkov a môže sa pýšiť množstvom mladých odchovancov, ktorých práca je ocenená ako na Slovensku, tak aj v zahraničí.
Kategórie: Prešov

Letný tábor v EkoParku

26. júl 2016 - 13:38
EkoPark Holá Hora pripravil v auguste pre všetky deti letný tábor, kde si nájdu nových kamarátov, získajú mnoho skúseností a jedinečné zážitky.
Kategórie: Prešov

V Náruči rozšírili fitpark

26. júl 2016 - 12:59
Seniorom zo zariadenia pre seniorov Náruč na Veselej ulici sa rozšírili možnosti aktívnej relaxácie. Tamojší fitpark má vďaka získanej dotácii dva nové cvičebné stroje.
Kategórie: Prešov

Víťaz známy, panika nie je na mieste

25. júl 2016 - 7:00
Víťaz súťaže na likvidáciu komunálnych odpadov je známy. Mestom pripravená súťaž v menšom rozsahu zabezpečila obyvateľom ekologickú a efektívnu službu likvidácie odpadu, navyše, za veľmi dobrú cenu.
Kategórie: Prešov

Rozmarija v Grécku

22. júl 2016 - 10:43
Folklórny súbor Rozmarija, pracujúci pri ABC - centre voľného času v Prešove, vyrazil do Grécka. Štvrtá tohtoročná zahraničná cesta súboru tentoraz smeruje do prístavného mesta Nea Anchialos .
Kategórie: Prešov

Liaheň budúcich tenisových talentov

21. júl 2016 - 15:05
Slávnostným prestrihnutím pásky sa dnes otvorili brány zrevitalizovaného areálu tenisových kurtov na Nábrežnej ulici. Ten ponúka okrem moderných podmienok pre šport, aj zázemie nielen pre aktívne trávenie voľného času, ale aj relax, či príjemné posedenie na terase.
Kategórie: Prešov

Kompletná výmena ukončená

21. júl 2016 - 7:26
Škôlkari v MŠ na Sabinovskej sa už teraz môžu tešiť na začiatok školského roka. Na objekte sa totiž ukončila výmena okien a dverí, ktorá tak zníži energetickú náročnosť budovy a zabezpečí komfort škôlkarom i personálu.
Kategórie: Prešov