Noc s Andersenom

Čitatelia

Milí priatelia!

Počuli ste už o "Noci s Andersenom"?

Celý minulý týždeň od 30.3.ste mohli registrovať mediálnu kampaň na túto noc.

Tento projekt vznikol v jednej z českých knižníc v Uherském Hradišti, odkiaľ sa rozšíril do celých Čiech,k nám na Slovensko, do Poľska ale aj do Srbska. V týchto krajinách sa v 836 knižniciach, školách a iných inštitúciách konala táto rozprávková Noc s Andersenom, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 26000 detí. Tento projekt už beží deviaty rok z príležitosti výročia narodenia H.CH.Andersena.

Tento rok sme sa zapojili aj my v spolupráci so školskou knižnicou v Ľuboticiach. Naše pozvanie prijalo 16 detí, ktoré sa podujali vyskúšať svoju šikovnosť, talent ale hlavne odvahu.

V piatok 3.4.2009 o 18.00 hod. sme sa stretli pred našou obecnou knižnicou. Po krátkom zvítaní a predstavení, sme sa presunuli do knižnice, kde sme si povedali pokyny, inštrukcie a každý si našiel svoje miestečko. Po krátkom udomácnení sa mohla začať prvá súťaž s názvom "Stavme sa, že....". Utvorili sme štyri skupiny, každá si vymyslela svoj názov alebo meno a tie medzi sebou uzatvárali stávky.

Jednotlivé skupiny museli plniť rôzne úlohy týkajúce sa spisovateľov, kníh, rozprávok a iných náučných vecí. Podľa zásluh všetci získali milé odmeny. Asi najviac zaujala nočná hra "Hľadanie pokladu". Táto hra začala niečo po 22.00 hodine, kedy nočnými Ľuboticami sa vydali dvojice hľadať poklad. Cestou stretávali rozprávkové bytosti, napr. dievčatko so zápalkami, ducha, bielu pani, vojakov strážiacich hranice dobra a zla a iné. Tieto rozprávkové bytosti  im dávali rôzne hádanky a úlohy, za ktoré dostali indíciu. Tieto indície si museli poskladať a vylúštiť hádanku, ktorú im dal čarodejník.

Samozrejme,všetci svoje úlohy zvládli a vrátili sa s pokladom.

Bolo veľmi zaujímavé počúvať po 00.01 hod. zážitky, ktoré sa im cestou prihodili. Posledné hlásky utíchli okolo 01.30 hod., kedy sa aj tí vytrvalí odobrali do ríše svojích rozprávkových snov.

Okrem týchto hier sme mali ešte kopec iných, napr. Budenie princezien, Duchu, duchu..., Mestečko Palermo..., pozerali sme jednu z rozprávok- Alicu v krajine zázrakov a okrem toho ešte veľa iných aktivít....

Ráno o 06.00 hod. sa začali prebúdzať prvé ranné vtáčatká. Samozrejme, že zaspať sa už nepodarilo. Okolo 07.00 hod.sme sa naraňajkovali. Každý z účastníkov nám napísal zopár riadkov, niekto zopár strán... o tejto noci, čo sa im páčilo alebo zaujalo a taktiež čo by sa dalo vylepšiť.

Čítať tieto riadky bolo veľmi zaujímavé a inšpirujúce pre ďalšie ročníky. Naše deti majú ohromnú predstavivosť, to mi môžete veriť!

Je zvykom na týchto podujatiach vysadiť "pohádkovník" (rozprávkový strom). My sme ho nesadili, my sme si ho vyrobili. Každý urobil farebný odtlačok svojej ruky na veľký papier, na ktorom nám vznikol veľmi pekný strom. Na každej dlani je podpis...

Na záver Anderseňáci dostali pamätné listy a k tomu malú pozornosť ako spomienku na túto rozprávkovú noc. Rozlúčili sme sa s predsavzatím, že sa znova stretneme ....

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník ......:o)))

Fotografie z akcie.

Komentáre

Noc s Andersenom

nono ale bolo tham fakt superr !!!! =DDD
LoL uz sa tesim na 26.-27.marca 2010 tho je uz o 2 tyzdne !!! :DDD

ZE Každý z účastníkov nám

ZE Každý z účastníkov nám napísal zopár riadkov,"NIEKTO ZOPÁR STRÁN..." hAAHAHA toja som pisal na 5 stran vsetci uz boli vonku len ja som stale pisal.

no urcite renee uz len ty !!!

no urcite renee uz len ty !!! =DDD

hahaha to ja som napisal 5 stran

to ja som napisal 5 stran