Farnosť Ľubotice

Zdravím všetkých prispievateľov do obecného fóra, ako aj tých čo si to len čítajú. Mňa osobne veľmi zaujala myšlienka pri jednom z rozhovorov: "čo si myslíte ako by sa Ľubotičania postavili k myšlienke resp. zámeru vytvorenia samostatnej farnosti v našej obci?". Nakoľko z rozhovorov k tejto téme, ktoré viac či menej rezonujú v našej obci už od jej vzniku si dovolím vysloviť názor, že samostatnú farnosť by privítala drvivá väčšina našich obyvateľov (opravte ma ak sa mýlim:-)) Prisľúbil som, že v tomto duchu otvorím tému na našom obecnom fóre (to pre info, aby si niekto nemyslel, že idem vykonávať nejakú diverznú činnosť:-)) Myslím si, že taká obec ako je naša je hodná toho, aby aj po cirkevnej stránke vystupovala ako samostatná farnosť samozrejme vrátane všetkých náležitosti. Týmto Vás prosím o príspevky v tomto duchu. Ďakujem Olejník Štefan

Fara ANO alebo NIE

Ja si myslím že postavme Faru sak mam viac obyvateľov ako Nižná šebastova .

Postavme si aj vacsi kostol

Postavme si aj vacsi kostol ako oni, ked mame viac obyvatelov!!!!?????
Nechapem preco sa mame s niekym predbiehat. Co sa zmeni ked tu bude fara - kde sa postavi a hlavne za co. Bude to stat vela penazi - mame na to?

Ja si myslim ze otaska

Ja si myslim ze otaska farnosti Lubotice je tema kt. je potrebne riesit nakolko ako som informovat aj sam Arc. Bistrica. Bernard . Bober je naklonjena voznikom farnosti v nasej obci trebalo by možno akutne riesit a zavolat nejake plenic na kt. By sme odsuhlasili miesto pre vystavbu fary.

Farnost

Zdravim vsetkych,
tymto by som sa rad vyjadril k teme farnost Lubotice, kedze je to asi cim dalej tym aktualnejsia tema...myslim, ze je to pekna myslienka, kedze vsetky aktivity v ramci farnosti, ktore sa konaju, su mimo obce, napriklad.. prijmanie, birmovka...nie zeby to bolo zle, no myslim si, ze by sme to ako obec utiahla, tak preco taku moznost ak pride, nevyuzit?? Dakujem, za prilezitost vyjadrit sa:)
s pozdravom T.P.

nemyslim si, ze to co nutne

nemyslim si, ze to co nutne Lubotice potrebuju je fara. A urcite si to nemyslim iba ja. Ale vidim pan Olejnik, ze to uz mate dobre premyslene. aj za prve aj za druhe.

Pozerám že sa to zvrtlo do

Pozerám že sa to zvrtlo do osobnej invektívy voči pánu Olejníkovi, ktorý len založil tému na diskusiu a vyjadril verejne svoj názor. Ak už ste taký hrdina tak aspoň vystúpte z tieňa anonymity. Ľubotice by už mala byť konečne farnosť a tiež si to nemyslím iba ja, ale ďalší ľuda s ktorými som sa o tejto téme rozprával.

Vychadzam z tiena anonymity a

Vychadzam z tiena anonymity a budem hrdina ako vy.
pytam sa, kde sa nachadza ta drviva vacsina co chce vlastnu farnost? Nepoznam ani jedneho, dokonca ani nazor jednej duchovnej osoby sa s vasim nezhoduje.
Co sa tyka tych invektiv, zabudol som, ze v Luboticiach sa pouzivaju iba jednym smerom.
Dokonca ani vas vygoogleny odborny nazor na dopravu do madarska ste akosi zabudol uviest na spravnu mieru, a ostalo tam len........konecne, to su fakty, kradez, az sa hori zelenaju............
ale, ze obec vlastne podla vasich vypoctov usetrila skoro 300€ to uz vam za reakciu nestalo. Len hladajte dalej, ak sa budete velmi snazit urcite sa zase nieco najde.

S pozdravom J.F.

Som rád, že ste vyjadrili

Som rád, že ste vyjadrili svoj názor ohľadom založenia farnosti, kiežby aj ostatní ľudia urobili rovnako ako vy.

K vaším vyjadreniam na adresu ľudí ktorí majú opačný názor ako vy a majú záujem o dianí na obecnom úrade, tak s určitosťou viem povedať, že ste si pomýlili tému.

Na záver už len citát múdreho muža, ktorý ste už istotne počuli :

Ak to, čo chceš povedať, nie je pravdivé, dobré ani užitočné, potom je lepšie nechať si to iba pre seba.

Sokrates
S pozdravom

Nepomylil som si temu,

Nepomylil som si temu, reagoval som konkretne na vasu osobu.
Neodpovedat na otazky a vytahovat citaty z kontextu ako sa nam to hodi je hodne niektorych nasich politikov.
Nasu polemiku uzatvaram citatmi dvoch svatcov.

Spravodlivému človeku prospievajú aj tvrdé rany nepriateľov. Práve tým, že škodia, pomáhajú. Je tomu tak, ako keby dážď drahokamov spustošil vinicu, a tým obohatil jej majiteľa vzácnejším pokladom.

sv. Ignác z Loyoly

Tomu, kto usiluje o spravodlivost, aj ked vie, že mu tym vzniknu iba nevýhody, patri požehnanie Boha.

sv. Jan Nepomucký

Farnosť Ľubotice

Pozdravujem

No myšlienka je to pekná, určite sa mnohým bude páčiť. Som za to aby naša obec bola už konečne farnosťou. Rád by som ale k tomu dodal:

1. treba túto diskusiu nejakým spôsobom spropagovať (možno by sa to mohlo
vyhlásiť v oznamoch v kostole) aby ľudia o tom diskutovali a aby prebehla seriózna diskusia, do ktorej by sa zapojili aj cirkevní predstavení
2. kde by bola fara, keďže rim. kat. cirkev filiálka Ľubotice nemá okrem cintorína, kostola a pozemku v ľubotickej škôlke (cca 1600 m2) iný pozemok