Kosenie na cintoríne

Dobrý deň.
Bol som na cintoríne v Ľuboticiach a videl som to božie dopustenie pri koseni trávy. Ved to neni kosenie ale vytrhavanie trávy aj s korienkami a kamienky lietaju široko daleko ale hlavne na hroby na ktorých su porozbijane skla na lampašikoch. Ved kosia sa záhrady aj ihriska ale na Ľubotickom cintoríne sa brúsi zem, že zostane hola a po trave neni ani stopy ale je potom už len šmykľave blato a nie travnaty porast.Preto občania by si mali po koscoch umyť a upratať hroby ale aj vymeniť skla na lampašikoch čo porozbijali...Verte že za taku kosbu by som im nedal ani korunu lebo to je ničenie a nie kosenie.

Kamery - Ľubotice

Plne súhlasím.
Každopádne starosta a poslanci mali uvažovať aj nad takouto možnosťou. Kamery by mali byť v obci hlavne pri krčmách a problémových miestach, kde permanentne dochádza k porušovaniu zákona alebo VZN. Tam by slúžili ako trvalý, rád by som zdôraznil slovo "trvalý" dohľad nad verejným poriadkom a zároveň by predchádzali pouličnej trestnej činnosti. To by ocenili hlavne ľudia ktorí bývajú pri takýchto miestach. Chcel by som sa aj opýtať či mestskí policajti budú pokutovať priestupky porušovania verejného poriadku, keďže na vlastnej skúsenosti viem, že štátni policajti pokuty za porušovanie verejného poriadku na území našej obce nedávajú, aj napriek opätovným apelom na porušovanie zákona (napr. rušenie nočného kľudu) sú k takýmto priestupkom veľmi, ale veľmi benevolentní a vždy to riešia iba dohovorom. Vzhľadom na hospodárenie našej obce (mám na mysli investície do infaštruktúry, do kultúrneho života a v neposlednom rade do skrášlenia centra), by nebolo celkom od veci investovať aj do ochrany práv a majetku občanov. Mohlo by sa uvažovať aj nad kooperáciou mestskej polície a zavedením kamerového systému. Je to na Vás pán starosta aby ste takéto alternatívy ponúkli poslancom na diskusiu. Som presvedčený že rozumní poslanci v našom zastupiteľstve ktorí tam sú, sa takýmito možnosťami minimálne budú zaoberať, prebehne diskusia a neskôr si ich názory radi prečítame v zápisnici z rokovania. Mimochodom neviem prečo trvá tak dlho zverejnenie zápisnice z rokovania. Niekedy sú to aj dva týždne.
Verím, že pán Starosta sa k hore uvedeným názorom vyjadrí.

Vopred ďakujem pánovi starostovi za skorú odpoveď

Kamery

Sledoval som v televizii príspevok o kamerovom systeme v Haniske pri Prešove. Tam pán starosta povedal že ich to vyšlo lacnejšie ako platiť Prešovsku mestsku políciu ktorá by sa po Ľuboticiach len vyvážala na autach a obec by im zato platila veľke peniaze. Čo nato poviete pán starosta Krajči ako aj poslanci obce?? Nebolo by to vyhodnejšie aj pre obec Ľubotice??
Za odpoved dakujem.